Laseroterapia

Laseroterapia VPL

System VPL Energist Ultra (Variable Pulsed Light) to najnowszej generacji rozwiązanie stosowane w medycynie estetycznej. Technologia VPL, umożliwia przeprowadzenie bezpiecznych i efektywnych zabiegów w szerszym zakresie, niż było to dotychczas możliwe. Urządzenie laserowe VPL to intensywne źródło światła nowej generacji. Emituje przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum, które są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. W zależności od zastosowanej długości światła służy do: usuwania włosów i przebarwień skóry odmładzania skóry, zamykania poszerzonych naczynek krwionośnych oraz leczenia trądziku różowatego i młodzieńczego.

Zastosowanie lasera VPL:

 1. Epilacja - trwałe usuwanie owłosienia. Wiązka światła lasera VPL przenika do mieszka włosowego niszcząc go bezpowrotnie. Należy wiedzieć, że włosy nie rosną równomiernie. Część z nich znajduje się we wczesnej fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera W/w włosy mają najwięcej melaniny, która skupia emitowane światło. W momencie zabiegu na danym obszarze skóry włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu. Podczas pierwszego zabiegu laserem VPL, usuwa się ok.70% owłosienia. W przypadku ciemnych włosów wyraźny efekt stwierdza się już po pierwszym zabiegu. Natomiast włosy jasne mogą się przerzedzić lub osłabić, ale nie w takim stopniu jak włosy ciemne, które zostaną całkowicie usunięte. O efekcie epilacji decyduje wiele czynników m.in. lokalizacja owłosienia i związana z tym głębokość na której rosną włosy, kolor włosów, kolor skóry jak również zależność hormonalna. 

  Zabieg trwałego usuwania owłosienia przeprowadza się w seriach 4 – 6 zabiegów.

   

 2. Przebarwienia skóry – usuwanie piegów, plam posłonecznych, hormonalnych, potrądzikowych, soczewicowatych w obrębie twarzy, dekoltu, dłoni i innych okolic ciała
  Zabieg powtarza się w serii 2 – 3 zabiegów, co 3 tygodnie.
 3. Zmiany naczyniowe - usuwanie popękanych lub poszerzonych naczynek krwionośnych jak również rumienia skóry. Efekt zabiegu zależy od grubości naczynka, głębokości położenia, koloru i lokalizacji naczynka, jak również od koloru skóry
  VPL dobrze sprawdza się w przypadku zmian naczyniowo - rumieniowych w przebiegu trądziku różowatego. Bardzo dobre wyniki osiągamy w przypadku skóry naczynioruchowej, reagującej silnym zarumienieniem na różne czynniki psychiczne i fizyczne Po cyklu zabiegów zmniejsza się reaktywność skóry na działanie w/w czynników. W rezultacie skóra staje się rozjaśniona.
  Zabiegi przeprowadza się zwykle w 5 – 6 seriach co 2 tygodnie.

  zamykanie naczynek

   

 4. Zabieg fotoodmładzania VPL to unikalna nieinwazyjna procedura, pozwalająca na kompleksowe odmłodzenie skóry. Jest to aktualnie standard leczenia w medycynie estetycznej. VPL emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i innych okolic ciała.
  Zabieg ten jest kuracją uniwersalną, gdyż w trakcie jednego zabiegu usuwane są drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka i pory jak również rumień skóry. Kuracja poprawia napięcie i koloryt skóry. Zaletą zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od proponowanych dotychczas metod.
  Zabiegi przeprowadza się zwykle w serii 3 – 4 zabiegów co 3 tygodnie. Każdy zabieg wzmacnia efekt, ale już po pierwszym zabiegu widoczne są wyraźne rezultaty poprawy jakości skóry.
 5. Leczenie trądziku młodzieńczego – światło VPL stymuluje uwalnianie tlenu w skórze, redukując bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie zmian zapalnych. Jednocześnie następuje aktywacja kolagenu, odblokowanie porów i wygładzenie skóry.
  Zabieg przeprowadza się zwykle w 5 – 6 seriach, co 7 – 10 dni.

  tradzik

Przeciwwskazania do zabiegów VPL:

 • ciąża
 • intensywna opalenizna
 • stosowanie kremów z retinolem
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających
 • niewyrównana cukrzyca
 • bielactwo
 • aktywna infekcja
 • skłonności do bliznowacenia


Przed podjęciem decyzji o zabiegu urządzeniem laserowym VPL, konieczna jest konsultacja lekarska.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
wizyty umawiane telefonicznie

 

Sobota - Niedziela:
zapisy indywidualne

Informacje kontaktowe

GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
NEFRETETE

ul. Stefanowskiego 24 A -  lokal 47, II piętro / budynek Platon - wejście od podwórka /
90 - 537 Łódź

 

TEL. 42 637 77 70 ; +48 602 367 518 

info@gabinetnefretete.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookie. Dowiedź się więcej w polityce cookie.
www.gabinetnefretete.pl - medycyna estetyczna Łódź, operacje powiek Łódź, leczenie trądziku Łódź
wszystkie prawa zastrzeżone przez GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ NEFRETETE
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK