Peelingi - złuszczanie chemiczne naskórka

Zabiegi polecane osobom z cechami starzenia słonecznego skóry (przebarwienia, utrata elastyczności, szorstkość skóry), osobom z poszerzonymi porami, bliznami potradzikowymi na skórze, a także z cerą łojotokową i trądzikową. Zabiegom poddaje się skórę twarzy, dekoltu, pleców itp.
Do zabiegów chemicznego złuszczania naskórka najczęściej wykorzystuje się preparaty oparte na kwasie glikolowym, salicylowym, pirogronowym, migdałowym, trichlorooctwym (TCA), retinowym a także ich mieszanki sporządzane zależnie od wskazań i oczekiwanej głębokości złuszczania skóry. Zabiegi najczęściej powtarza się w kuracjach, przeprowadzanych często jesienią i wiosną.
Zależnie od wykonanego zabiegu możliwy jest różny czas rekonwalescencji. Po niektórych zabiegach nie obserwuje się prawie w ogóle widocznego złuszczania naskórka, a po niektórych skóra jest obrzęknięta, zaczerwieniona i złuszcza się przez parę dni.
Efektem zabiegów jest wybielenie przebarwień, wygładzenie skóry (zniknięcie szorstkości i poszerzonych porów, wygładzenie blizenek), poprawa elastyczności i napięcia skóry.
Niektóre mieszanki związków złuszczających stosuje się pod specjalnymi nazwami zabiegów, np. Yellow Peel, Cosmelan, Dermamelan.

 

Mandelac T - peeling migdałowy jest delikatnym peelingiem wykorzystującym kwas migdałowy pozyskiwany z hydrolizy gorzkich migdałów. Peeling migdałowy polecany jest głównie dla osób o skórach nie tolerujących innych kwasów owocowych. Jest łagodny, ale skuteczny. Reguluje sebum, aktywuje regenerację komórkową, rozjaśnia przebarwienia pozapalne i posłoneczne. Wnika do mieszków włosowych i gruczołów łojowych, jest więc pomocny w leczeniu trądziku młodzieńczego.

Zabiegi z peelingiem migdałowym można wykonywać cały rok.

Zaleca się kurację 5-8 zabiegów co 2 tygodnie.

Argipeel - zawiera argininę, kwas mlekowy i alantoinę. Peeling przeznaczony do skóry wrażliwej. Powoduje odmłodzenie skóry.

Zaleca się kurację

Zaleca się 5-8 zabiegów co 1 tydzień.

Salipeel Lic System - reguluje wydzielanie sebum, działa keratolitycznie i antyzapalnie. Poprzez wykorzystanie nanotechnologii uzyskuje się optymalne wyniki w krótszym czasie oraz z minimalnym swędzeniem i podrażnieniem skóry przez kwas salicylowy.
Wskazany do skóry trądzikowej, łojotokowej, zapalenia mieszków włosowych, trądziku różowatego i łuszczenia się skóry.
Zaleca się kilka zabiegów co 3 tygodnie.

Peelingi Fotodynamiczne - to nowoczesny zabieg regenerujący skórę. Łączy dwie techniki: złuszczanie naskórka i terapeutyczne działanie światła. Synergia metod podnosi skuteczność zabiegów, zachowując jednocześnie pełne bezpieczeństwo.

Retises CT - zawiera kwas mlekowy, retinol, wit. C.
Preparat o wysokiej skuteczności, zawierający duże stężenie retinolu i wit.C w najbardziej stabilnej postaci. Peeling przeznaczony dla skóry dojrzałej lub matowej. Usuwa martwe komórki naskórka. Stymuluje odnowę komórkową i syntezę białek. Zazwyczaj w 2 - 3 dobie po zabiegu zaczyna się wyraźne złuszczanie naskórka.
Zaleca się kurację 4 – 5 zabiegów co 2 tygodnie.

Ferulac Peel Classic i Ferulac Peel Plus - nowa generacja nanopeelingów chemicznych.

Są to profesjonalne peelingi chemiczne odmładzające skórę ze składnikami aktywnymi w liposomach. Zawierają w swoim składzie: Kwas ferulowy, floretynę i kwasy owocowe.
Peeling stosowany w terapii anti – aging i przebarwieniach posłonecznych daje poprawę kondycji skóry w ciągu kilku dni . Powierzchnia skóry wyrównuje się, dochodzi do redukcji zmarszczek, skóra staje się jędrniejsza.
Zaleca się kurację 4 – 5 zabiegów co 2 tygodnie.

Salipeel - zawiera kwas salicylowy

Peeling wskazany w trądziku zapalnym i różowatym, fotostarzeniu, przygotowaniu do mikrodermabrazji. Wskazany do skóry normalnej, grubej, niewrażliwej. Zmniejsza łojotok skóry, oczyszcza pory, rozjaśnia plamy barwnikowe.
Zaleca się serię peelingów co 10 - 14 dni.

Cosmelan - zawiera kwas kojowy, fitowy, arbutynę, palmitynian retinolu, kwas askorbowy. Cosmelan jest preparatem nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym, którym skutecznie można pozbyć się plam barwnikowych. Terapię można stosować dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Zabieg daje również efekt odmładzający skórę.
Pełen efekt zabiegu widoczny jest po 1 miesiącu, ale kosmetyki domowe należy stosować trzy miesiące.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
wizyty umawiane telefonicznie

 

Sobota - Niedziela:
zapisy indywidualne

Informacje kontaktowe

GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
NEFRETETE

ul. Stefanowskiego 24 A -  lokal 47, II piętro / budynek Platon - wejście od podwórka /
90 - 537 Łódź

 

TEL. 42 637 77 70 ; +48 602 367 518 

info@gabinetnefretete.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookie. Dowiedź się więcej w polityce cookie.
www.gabinetnefretete.pl - medycyna estetyczna Łódź, operacje powiek Łódź, leczenie trądziku Łódź
wszystkie prawa zastrzeżone przez GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ NEFRETETE
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK