Redukcja blizn

Redukcja blizn

Blizna to zwykle pozostałość po operacji lub urazie. Blizny mogą być zanikowe, estetyczne i słabo widoczne, a niekiedy nieestetyczne, przerostowe, szerokie, przebarwione. Zdarza się również, szczególnie w bliznach pooparzeniowych, że mogą doprowadzać do zaburzeń czynnościowych np. niemożności wyprostowania kończyny. Wygląd blizny uzależniony jest m.in. od miejsca w którym jest zlokalizowana, od czasu gojenia rany, powikłaniu gojenia krwiakiem, zropieniem, zakładanym drenażem, rozejściem się rany i wtórnej reoperacji. Niekiedy o wyglądzie blizny decydują predyspozycje genetyczne do powstawania blizn przerostowych.
Wszystkie blizny należy codziennie pielęgnować, natłuszczać preparatami witaminowymi, wykonywać masaże. Niekiedy w przypadku blizn szpecących należy wykonać chirurgiczną korektę blizny. Operacja ma na celu zamianę brzydkiej blizny na mniej widoczną, estetyczniejszą. W chwili obecnej na całym świecie nie ma możliwości bezśladowo usunąć blizny. Operacja wykonana przez chirurga plastyka może poprawić wygląd blizny.

Rezultatem zabiegu jest mniej widoczna i ładniejsza blizna.

Przed zabiegiem:

Konieczna jest konsultacja u lekarza chirurga plastyka, który zbada pacjenta i zapozna z operacją i jej przebiegiem.

Wymagane badania przed operacją:

Morfologia, APTT,PT,INR, poziom przeciwciał anty-HBs

Przeciwwskazania:

Opryszczka, infekcje dróg oddechowych, nadciśnienie niestabilne, stany zapalne na skórze okolicy operowanej, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych

Operacja i rekonwalescencja:

Technika operacji zależy od rodzaju blizny, jej wielkości, głębokości i lokalizacji. Przy niedużych bliznach operację można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Opatrunki zmieniane są zwykle co 2 – 3 dni, szwy usuwane są 6 – 8 dobie. Wynik operacji można ocenić po minimum 6 miesiącach

Możliwe powikłania:
Po operacji może wystąpić krwiak, stan zapalny, niekiedy rozejście się rany pooperacyjnej. Przy stałym kontakcie pacjenta z lekarzem wielu problemów można uniknąć, a niektóre szybko wyleczyć.


Redukcja blizn – od 500 zł

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
wizyty umawiane telefonicznie

 

Sobota - Niedziela:
zapisy indywidualne

Informacje kontaktowe

GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
NEFRETETE

UL. Piotrkowska 249/251
wejście B lok. 17 (I piętro)

90-456 ŁÓDŹ

 

TEL. 42 637 77 70

info@gabinetnefretete.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookie. Dowiedź się więcej w polityce cookie.
www.gabinetnefretete.pl - medycyna estetyczna Łódź, operacje powiek Łódź, leczenie trądziku Łódź
wszystkie prawa zastrzeżone przez GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ NEFRETETE
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK