Czym różni się mezoterapia igłowa i mikroigłowa ?

Czym różni się mezoterapia igłowa i mikroigłowa ?

 

Czym jest zabieg mezoterapii ? 

Mezoterapia to jeden z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Ma na celu odmłodzić i nawilżyć skórę, może być wykonywana przez cały rok, przeznaczona jest dla osób w różnym wieku. Tylko czym właściwie jest ten super popularny zabieg? Czy mezoterapia igłowa i mikroigłowa to „mikro” różnica? Mezoterapia jest zabiegiem mającym na celu wprowadzenie wybranych substancji regenerujących, nawilżających czy odżywczych w głębsze warstwy skóry. To właśnie sposób, w jaki wprowadzimy je do skóry różnicuje mezoterapię.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na podaniu do skóry wybranego preparatu cienką igłą. Najczęstszymi składnikami takich koktajli są nieusieciowany kwas hialuronowy (czyli o krótszych łańcuchach cząsteczkowych, przeznaczony  do odświeżenia wyglądu skóry), krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe. Dla komfortu pacjenta przed zabiegiem na okolicę poddaną mezoterapii nakłada się maść znieczulającą . Bezpośrednio po zabiegu widoczne są miejsca wkłucia, zaczerwienienie, drobna opuchlizna i zasinienia utrzymujące się do kilku dni. Istotną zaletą tego zabiegu jest możliwość podania większej ilości preparatu w głębsze warstwy skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia migroigłowa wykonywana jest za pomocą specjalnych urządzeń jak np. Dermapen zaopatrzonych w automatyczne końcówki z kilkunastoma cieniutkimi igiełkami.  Mezoterapia mikroigłowa ma na celu pobudzenie , odbudowanie włókien kolagenowych i elastynowcyh. Możliwe jest to dzięki wielu mikronakłuciom, które dają skórze impuls do samonaprawy i silnej regeneracji. Mikronakłucia umożliwiająrównież głębokie wnikanie specjalnie dobranych do potrzeb skóry koktajli substancji aktywnych. Głębokość nakłuć w aparacie Dermapen jest płynnie regulowana, dzięki czemu w zależności od okolicy i stanu skóry możemy łatwo dobrać optymalną długość igły. Mezoterapia mikroigłowa nie wymaga znieczulenia, po zabiegu skóra może być lekko  podrażniona i zaczerwieniona około 1-2 dni.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
wizyty umawiane telefonicznie

 

Sobota - Niedziela:
zapisy indywidualne

Informacje kontaktowe

GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
NEFRETETE

ul. Stefanowskiego 24 A -  lokal 47, II piętro / budynek Platon - wejście od podwórka /
90 - 537 Łódź

 

TEL. 42 637 77 70 ; +48 602 367 518 

info@gabinetnefretete.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookie. Dowiedź się więcej w polityce cookie.
www.gabinetnefretete.pl - medycyna estetyczna Łódź, operacje powiek Łódź, leczenie trądziku Łódź
wszystkie prawa zastrzeżone przez GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ NEFRETETE
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK